Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
literki *LITERKI - blog4u.pl
 

LITERKImenu

 1. Strona Główna LITEREK.
 2. Aby zapamiętać tę stronę - kliknij tutaj.

księga gości

 1. Księga czytelników. 8
 2. Wpisz się do Księgi czytelników.
 

literki

Mój profil

Pozdrawiam WAS WSZYSTKICH. AUTOR LITEREK :)

Opis bloga

Filozoficzne formy literackie, opowiadania, proza, eseje i trochę fantastyki. Wszystko jest utrzymane tutaj w przedziwnym klimacie do którego poznania ZAPRASZAM.

mój avatar

archiwum

  2016 Lipiec Maj 2015 Marzec 2014 Lipiec 2013 Grudzień Wrzesień Marzec 2012 Wrzesień Sierpień 2011 Sierpień Styczeń 2010 Wrzesień Sierpień Lipiec Kwiecień 2009 Listopad Wrzesień Maj Kwiecień 2008 Grudzień Listopad Sierpień Styczeń 2007 Listopad Wrzesień Lipiec Kwiecień 2006 Grudzień Październik Wrzesień Lipiec Maj Marzec Luty

linki

  FA-ART Miesięcznik Literacki wraz z bogatym archiwum tekstów literackich od roku 1998.
  Zbiory prac naukowych z różnych dziedzin filozofii.
  witryna czasopism literackich
  Magazyn pop kulturalny - Esensja.
  Czytelnia przedruków.

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 118889 osób

ZOO PODOBNE.

Zoo podobne, stwory pozamykane w klatkach naszej niechęci, nie skore do przyznania się do błędów z dawnych lat. Sprawiają wrażenie pozostawania na równoważni pomiędzy przetrwaniem, a destrukcją. Przetwarzanie czasu w jego biernym konsumpcjonizmie w pozycji spoglądającego na zegarek, jest nowym antidotum na zapomnienie o samym sobie i o niedoskonałościach własnego JA, w trybie własnego bytu, we własnej doczesności psycho-fizycznej i percepcyjnego postrzegania wszystkiego w koło. Ale to zapomnienie dotyczy nas samych i naszych wadliwości skrywanych za osnową pozorów.
Maseczka i blichtr.
Misternie skonstruowany plan Stwórcy, czyżby popadł w zapomnienie, poprzez ewolucję rozwiniętą od samego początku na grzechu pierworodnym? Upadek tego planu? Czy też konsekwencja spadającej - nasmarowanej masłem, kromki chleba, która uderza, zawsze posmarowaną stroną w brudną podłogę. Pozostawiając na niej maślany odcisk. Przecież wiemy, że taka jest natura rzeczy. Nauka na błędzie, powielanym setki razy porusza myślenie w przód. Opętanie pragnieniem tkwiącym w świecie iluzji, albo totalna miłość do samego siebie lub też jako trzeci stan, mitologizacja własnych cierpień – oto Polskość.

Chimera i osamotnienie w świecie nie pragmatycznym. Postawa wciąż patrzącego na zegarek, poprzez połacie, szmat czasu. Ileż to trwa…trwa…trwa…kołtuństwo i wyczekiwanie. Brak działania i tkwienie w pozorach i pozach. Powszechne. Takie przemykanie przez okoliczności i zdarzenia bez wyraźnego udziału z pożytkiem w czymkolwiek i dla kogokolwiek. Głupek i różnokolorowe barwy jego wyrazu twarzy, a wewnątrz pustota. A kontra to: średniowieczne mury – ostoja ładu i stabilizacja w przestrzeni rzeczy i czasu. Jakież to skrajnie różne. Budowle, gigantyczne efekty ludzkiego mięśnia, mające określone założenia i funkcje dla ogółu. Powszechnie akceptowalna użyteczność, tego brakuje zoo-podobnym mieszkańcom tej planety.


literki 13:55:16 20/05/2009 [komentarzy 2] Komentuj jeśli chcesz?