Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
INTERPRETACJA ŻYCIA.

LITERKImenu

 1. Strona Główna LITEREK.
 2. Aby zapamiętać tę stronę - kliknij tutaj.

księga gości

 1. Księga czytelników. 8
 2. Wpisz się do Księgi czytelników.

literki

Mój profil

Pozdrawiam WAS WSZYSTKICH. AUTOR LITEREK :)

Opis bloga

Filozoficzne formy literackie, opowiadania, proza, eseje i trochę fantastyki. Wszystko jest utrzymane tutaj w przedziwnym klimacie do którego poznania ZAPRASZAM.

mój avatar

archiwum

  2016 Lipiec Maj 2015 Marzec 2014 Lipiec 2013 Grudzień Wrzesień Marzec 2012 Wrzesień Sierpień 2011 Sierpień Styczeń 2010 Wrzesień Sierpień Lipiec Kwiecień 2009 Listopad Wrzesień Maj Kwiecień 2008 Grudzień Listopad Sierpień Styczeń 2007 Listopad Wrzesień Lipiec Kwiecień 2006 Grudzień Październik Wrzesień Lipiec Maj Marzec Luty

linki

  FA-ART Miesięcznik Literacki wraz z bogatym archiwum tekstów literackich od roku 1998.
  Zbiory prac naukowych z różnych dziedzin filozofii.
  witryna czasopism literackich
  Magazyn pop kulturalny - Esensja.
  Czytelnia przedruków.

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 118889 osób

INTERPRETACJA ŻYCIA.

Nowe sprawy inicjują zmianę w czasie i multiplikują obraz nas samych w relacji do innych osób z naszego świata "Ja jako istota społeczna-zmienna samoocena". Każda minka i grymas kształtują i szeregują pozycję naszej tymczasowej myśli, a następnie generują nowe poczucie naszej samoświadomości na daną konkretną chwilę. I dzieje się to nieustannie od euforii do depresji i z powrotem jak na rollercoster. Łączenie chwil w szeregi czasowe powoduje zachodzenie realnych zmian, którym towarzyszy zjawisko "przebycia pewnego odcinka na osi czasu". Zjawisko bierności przynosi poczucie w dłuższym okresie czasu niespełnienia i dyskomfortu na płaszczyźnie socjologiczno-społecznej. Zaniechanie poprzez tkwienie w bierności, poprzez zastopowanie żądania samokontroli własnego Ja, takie budowanie postawy nie poddającej się osądowi świata zewnętrznego powoduje powstawanie coraz to bardziej przykrych, karykaturalnych wręcz sytuacji na osi czasu, które powiem dobitnie dewastują samoocenę i własne ja społeczne. Notoryczne unikanie realnych i przykrych dla nas sytuacji, dla naszej samooceny, ciągłe wytrącanie się i unikanie bycia "poniżonym, nie umiejącym i będącym w niewiedzy" skutkuje wytrąceniem z równowagi pomiędzy ja społecznym i ja indywidualnym. Narcyzm i samozachwyt, pycha, uczuciowy autyzm, negacja własnego upadku i podnoszenia się z niego, poprzez oratoryjne wychwalanie siebie "Co to nie JA", przynosi negatywne implikacje i zubaża nasze ego (już na poziomie podświadomości, która do świadomości dociera po pewnym czasie) i o zgrozo następnie generuje wydumane alter ego wytrącając nas kompletnie z równowagi. Równowagi pomiędzy życiem i śmiercią. W tej grze o przetrwanie o życie albo śmierć. Pomiędzy przyczyną, a skutkiem, pomiędzy dobrem i złem, ja nazywam to punktem przebywania człowieka, ludzkim bytem. To byt lub bycie pomiędzy, to wyważenie, odnalezienie miejsca w punkcie równowagi poprzez zdobytą wiedzę i życiowe doświadczenie pomiędzy tym co dobre a co złe oto perspektywa patrzącego na świat i jego miejsce. To również swoboda wyboru pomiędzy dobrem i złem stanowi kwintesencję człowieczeństwa, a człowieczeństwo to pełna świadomość tego co jest czym i jak to się nazywa po imieniu. Spojrzenie na czas, rzeczy i skutki własnych działań z perspektywy z tego punktu oparcia, równowagi do którego każdy powinien zmierzać i stać w nim stabilnie aby poczuć tę pełnię i satysfakcję z tego gdzie jest i kim jest. Oto istota życia i miejsca człowieka na tej ziemi. Istota człowieczeństwa.

Zdarzenia i sytuacje zachodzące w ciągu dnia to ziarna i plewy rzucane nam przez los i jego sprawiedliwą, bezimienną niezmienność zachodzącą w szerszej perspektywie czasowej. Przysłowiowe jak se pościelisz tak się wyśpisz obnaża ludzkie niedoskonałości. Los bowiem niezmiennie równoważy zdarzenia dobre i złe po to abyśmy poczuli znaczenie realności świata w którym funkcjonujemy. Jest to niezbędny, jedyny, uniwersalny oraz wszechogarniający kanon prawdy dotyczący wszystkiego co rusza się i chodzi po tej Ziemi. Tak jak nasz ludzki byt rozpatrywany na płaszczyźnie gatunku homo sapiens, genetyki, nauki i obszarów wiedzy oraz postrzegany jako byt tchnięty palcem Boga do którego miłości powinniśmy podążać zbierając żniwa naszych ludzkich doświadczeń i upadków.
literki 18:00:03 6/07/2016 [Powrót] Komentuj jeśli chcesz?