Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
literki *LITERKI - blog4u.pl
 

LITERKImenu

 1. Strona Główna LITEREK.
 2. Aby zapamiętać tę stronę - kliknij tutaj.

księga gości

 1. Księga czytelników. 8
 2. Wpisz się do Księgi czytelników.
 

literki

Mój profil

Pozdrawiam WAS WSZYSTKICH. AUTOR LITEREK :)

Opis bloga

Filozoficzne formy literackie, opowiadania, proza, eseje i trochę fantastyki. Wszystko jest utrzymane tutaj w przedziwnym klimacie do którego poznania ZAPRASZAM.

mój avatar

archiwum

  2016 Lipiec Maj 2015 Marzec 2014 Lipiec 2013 Grudzień Wrzesień Marzec 2012 Wrzesień Sierpień 2011 Sierpień Styczeń 2010 Wrzesień Sierpień Lipiec Kwiecień 2009 Listopad Wrzesień Maj Kwiecień 2008 Grudzień Listopad Sierpień Styczeń 2007 Listopad Wrzesień Lipiec Kwiecień 2006 Grudzień Październik Wrzesień Lipiec Maj Marzec Luty

linki

  FA-ART Miesięcznik Literacki wraz z bogatym archiwum tekstów literackich od roku 1998.
  Zbiory prac naukowych z różnych dziedzin filozofii.
  witryna czasopism literackich
  Magazyn pop kulturalny - Esensja.
  Czytelnia przedruków.

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 118889 osób

CYWILIZACJE 3 - ŚWIĄTECZNIE

Kolejki w przejściach podziemnych, strach przed wszystkim co nas otacza. Obolali z wieloma bólami, zachłyśnięci pigułami za grube pieniądze i po co? Aby lekarze w styczniu, lecieli na Bermudy-Srudy. Demoralizacja pokazywana, niczym „naga” prawda. Pełno sztucznych penisów, porno broszur-na zwyżkę ciśnienia. Wóda, tanio, fajki, tanio, syfne żarcie w plastikach i w chemii. Pazerni bossowie, którym wciąż mało i mało. Prześcigający się w sprzedawaniu coraz więcej i coraz syfniej. A nam mało, mało, mało wciąż mało. Więcej, więcej, dużo, gęściej, głębiej, szybciej, dalej k...wa, szybciej. Prędzej, dawaj, dawaj, bierz, ile, ile, ile, co tak drogo, k…wa, dawaj. Nie ma wolnego, zmęczony, prędzej, dawaj, jak jedziesz? palancie, gdzie jedziesz?, masz zielone, dawaj, dawaj, k…wa. Prosto, dalej, dalej, dalej. Niesiesz, nieś, co Pani?, idziesz, idź, niesiesz, nieś, nieś, czego nie ma, czego, zadzwoń, dalej, dalej. Mam to-tego nie mam, zaraz, dawaj, dawaj, nie mam, co wygrałeś coś, nie, dawaj, dawaj, dawaj, pani to weźmie, idziesz, idziesz, zielone, nie czerwone stój!!!. Boli, boli, gówno, omijaj, omijaj, omijaj, dawaj, dawaj, gdzie idziesz, co masz, acha, acha, dawaj idziesz. Ktoś na rzygał…widzisz, acha.

literki 12:01:15 20/12/2008 [komentarzy 2] Komentuj jeśli chcesz?

LITERACKIE MEANDRY

Myślenie o powieści, to zakładanie rozpisania pewnej historii, na poszczególne głosy, wątki i zwroty akcji. Po cóż pisać powieść, załóżmy z morałem, jeśli nie chce się tracić czasu i nie chce się przeciągać idei jaką chce się przekazać. Jeśli pojawiłby się jakiś trend w literaturze zmierzający do skrócenia wszystkiego jak się tylko da, to byłbym pierwszym który zapisałby się do takiego pisarskiego zrzeszenia. Czas spędzony na projekcji literackiej, jeśli jest zbyt długi, traci wątek, zwalnia, myli i zaciemnia określone przesłania. Ważne jest tempo przekazu w tych informatyczno-zawirusowanych czasach. Myśl przetworzona i kreująca nowe oblicza myślenia-to sukces. Wady medialnych przekazów, naprawiają tomiska literackie, kształtując pełne obrazy nie jako wtłaczane, niczym karma na farmie bojlerów. Stara literatura, pełna jest obrazów tak bajecznie skonstruowanych, aż zatyka dech w piersiach. Jeśli zatem szukamy ukojenia dla wyobraźni… sięgnijmy po stare książki, czasowo oddalone od teraźniejszości. Ich retrospektywne postrzeganie świata jest na wysokim poziomie i nowoczesna literatura–do pięt im nie sięga. Nie mówię tu o fikcji, akcji, thrillerze lecz o pozytywizmie, ziemi i lesie. Domu, brukowanej ulicy, gawronach, kraa kraa kraaaa.
literki 11:37:42 20/12/2008 [komentarzy 0] Komentuj jeśli chcesz?