Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
literki *LITERKI - blog4u.pl
 

LITERKI



menu

 1. Strona Główna LITEREK.
 2. Aby zapamiętać tę stronę - kliknij tutaj.

księga gości

 1. Księga czytelników. 8
 2. Wpisz się do Księgi czytelników.
 

literki

Mój profil

Pozdrawiam WAS WSZYSTKICH. AUTOR LITEREK :)

Opis bloga

Filozoficzne formy literackie, opowiadania, proza, eseje i trochę fantastyki. Wszystko jest utrzymane tutaj w przedziwnym klimacie do którego poznania ZAPRASZAM.

mój avatar

archiwum

  2016 Lipiec Maj 2015 Marzec 2014 Lipiec 2013 Grudzień Wrzesień Marzec 2012 Wrzesień Sierpień 2011 Sierpień Styczeń 2010 Wrzesień Sierpień Lipiec Kwiecień 2009 Listopad Wrzesień Maj Kwiecień 2008 Grudzień Listopad Sierpień Styczeń 2007 Listopad Wrzesień Lipiec Kwiecień 2006 Grudzień Październik Wrzesień Lipiec Maj Marzec Luty

linki

  FA-ART Miesięcznik Literacki wraz z bogatym archiwum tekstów literackich od roku 1998.
  Zbiory prac naukowych z różnych dziedzin filozofii.
  witryna czasopism literackich
  Magazyn pop kulturalny - Esensja.
  Czytelnia przedruków.

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 118889 osób

INTYMNE ZADUSZKI.

Zabajone, dziarskie myśli wykluczające wszelkie bariery powściągliwości, nijakiej i bez wyrazu. Samoczynnie ustawiające się w szeregu sprawy, a po nich rozwiązania, nie zręczne twory ludzkich działań. Myśl bujna jak parafraza wszystkiego co określane jest wprost. Smutne twarze, schorowane od brudu na duszach. Sterczące ludzkie kończyny bez wyrazu i ich świństwa zapisane na twarzach kobiet i mężczyzn, ukryte, niby pokorne suną na cmentarze ich przodków w nadziei na oczyszczenie.
Żałobne melodie, starcze dłonie, pielęgnujące groby bliskich. A obok nich stada tępaków bez uczuć z wielkimi wieńcami i lampami, palącymi się przez sto dni. Oni wiedzą, że długo tu ich nie będzie. Dopiero za rok, po to aby pokazać znów nowe futra. Gardzę nimi. Nieboszczycy patrzą! Czy to teatr?
Bydlęcy folwark wypuszczony z cyrku klaunów, po to aby najeść się i napić w pobliskiej jadłodajni z plastiku.
Wietnam nie świętuje, Żydzi także, biedna nasza polska tradycja pozostaje w tyle za Halloween. Stworami, które straszą i tu uwaga!!! zza grobu.
A może ktoś chce abyśmy bali się tych zmarłych? którzy są naszymi babciami, pra, pradziadkami, ojcami i matkami, naszych matek. Wymazać ich z pamięci jak nie potrzebne, stare, zużyte meble na śmietniku, gnijące wraz z innymi odchodami ludzkości, syfem, smrodem, odorem? A co pozostawiasz codziennie w toalecie? No jesteś takim wyidealizowanym odbiciem samego siebie, że nawet nie wiesz co masz w środku.
Odpowiedź: jelita, dziesięcio-metrowe elastyczne rury z odchodami, gazami i innym szajsem.
I co tak bardzo różnisz się od tego co leży na cmentarzu?
Nie, bo jesteś tym samym i niczym innym. Biorąc to pod uwagę, a weź to pod rozwagę, że znajdujesz się na ścieżce wiodącej na cmentarz.
Rozwiń szeroko horyzonty myśli, spójrz na to co cię otacza, jak na krok w to co nie znane.
Dlatego nie rób głupot, bo nie dowiesz się już dziś co w przyszłości przykrego cię spotka.
Do palacza - ileż to razy mówię - nie pal, bo w środku masz czarny, smołowaty gnój. A on jakby bez uszu, głuchy, nie patrzy w oczy i śmieje się głupio jak tuman. Nie bądź takim palaczem i wsłuchaj się w rytm życia... radośnie bijącego za młodu, miarowo stukającego na starość i milknącego na deskach kostnicy. Bez przerwy, jednostajnie upływa czas, jak pokutnik w szorstkich łachmanach, przepasanych grubym sznurem. Jak śmiech ladacznic uprawiających nieziemskie fikołki na cuchnących od potu materacach. Na głupocie lub zadumie upływa twój czas, ten czas, co wybierasz?
Tik tak, tik tak, co wybierasz?
Bo upływa czas...
Tik tak, tik tak...
Nie ma już powrotu do niewinności, jedyna ścieżka wiedzie na cmentarz.
literki 03:03:46 3/11/2007 [komentarzy 2] Komentuj jeśli chcesz?

KROPKA.

Kropka i koniec bez różnicy jak ją postawisz, od góry czy z boku kartki,czy ukośnie dotykając papieru - długopisem. Kropka to kropka i koniec.
Jaka jest straszna w symbolice ta kropa! Stawiasz ją i wszystko się kończy,lecz również coś może się zacząć lecz nie koniecznie?
Bo kto może wiedzieć co wydarzy się po kropce? Końcu, końców o boska kropo, czyżby nikt jeszcze nie przypisał ci dosadnie tej mocy kończenia zdania.
Tych wszystkich spisanych myśli. Jesteś potężniejsza od tej kropki nad i czy ż.
Bo ty masz moc kończenia tego słowotoku, bezmiaru różnorakich przygód, pasji czy groźnych tyrad, oratoriów granych przez churały aniołów.
Kościelnych od furt zamykanych o zmroku i przygaszonych świec, zadymionych kościołów, pachnących wonnymi kadzidłami.Kropo nagrobna, kropo chwały módl się za nami. Módl się za nami.
literki 02:14:58 3/11/2007 [komentarzy 1] Komentuj jeśli chcesz?

CHCESZ W MORDĘ?

Dwulicowy bandyta napada z nienacka. Dwu? a może trój licowy pasożyt oddający zrabowany towar do lichwiarzy. Wspomnienie morderstwa to jak zapaść intelektualna w momencie dostawania w mordę. Para skrzypiących kości i brzdęk obijanej mordy to jak cielesność odczuwana, bita, obijana. Ból sprawia, że człowiek ucieka od własnego ciała. Ucieka lecz nie ma tej możliwości ucieczki przed bólem. To bicie jest jak lanie w słoik, który zaraz ma pękać,a nie
pęka. Masz wyć i drzeć się ale nikt nie usłyszy, że Cię leją. Dlaczego? bo dowiadujesz się o tym ostatni. Jak Jezus skazany na tortury. Masz dostać i dostajesz, tylko dowiadujesz się o tym ostatni. Ostatni i nic nie możesz na to poradzić.
Bo stawanie się ofiarą jest niczym nie zwykłym jesteś nią i już. Dla świata jesteś pokrzywdzony, twe przeżycia pozostają twoje. Nikt nie zainteresuje się nimi, bo to fikcja dla kogoś kto słucha. Intelektualista lany w mordę, zasłużył, bo za
mądry to i dostał, po co się mądrzył. Zasłużył i koniec. Ofiara, przypadek, patrzcie ludzie. Pewnie bandyta, jak Ci co go tłukli. Ale coś pozostaje z tego smutnego masakrowania twego ciała. Świadomość że ono to nie Ty. Że ty to nie ciało.
Jak któryś już raz z kolei dostajesz to zaczyna Ci wisieć, że nie widzisz na oko. Nic nie może być tu innego tylko brutalna siła skierowana po to abyś nie wiedział od kogo dostajesz, abyś milczał. Bandzior ma w d... to czy Ci leci krew, jesteś nikim.
Dla policji także, bo mają więcej papierkowej roboty. Hallo jak Cię tłuką to nie licz na tych którzy Cię kochają, bo ich tam nie będzie. Bo nie zostałbyś stłuczony wówczas gdybyś mógł wygrać, po to Cię tłuką aby stłuc, a nie po to aby było odwrotnie.Stłuką Cię gdy nie obronisz się, tak przez przypadek w miejscu gdzie byłeś tylko przez chwilę.
Bo napad to napad, nikt się wtedy nie obroni. Bo napad jest po to aby się udał, a nie po to aby było inaczej. Te brnięcie w ten tekst jest po to abyś poczuł jak dostajesz w mordę. Jak Cie leją, leją i śmieją się śmieją. Po co żyć, parę tygodni
ze spuchniętą szczeną... wizytami u dentysty, próbującego coś wstawić, sztucznego. Gips na którym podpisze się cała klasa.
Namazgrolą coś w stylu, LoVE itp. SSwędzi sssswwwwwwęęęęęęęddddzzzzzziiiii linijka gdzie linijjjjjjkkkkaaaaaa do drapppaania.
literki 03:57:41 1/11/2007 [komentarzy 0] Komentuj jeśli chcesz?